Tai, kas svarbu lemtingą akimirką…

Kiekvienas iš mūsų žinome kaip svarbu skubiai suteikti pirmąją pagalbą. Juk būtent pastaroji, kol atvyks kvalifikuoti medikai, padeda išgelbėti žmogaus gyvybę. Nelaimingi atsitikimai gali pareikalauti iš mūsų žinių kaip pašalinti sveikatą žalojančius veiksnius, sustabdyti kraujavimą, pagelbėti užspringus, apsinuodijus, sušalus ar perkaitus, skęstant, patyrus lūžį, elektros ar kitokio pobūdžio traumą. O ir tokios ligos kaip insultas, infarktas, epilepsija, cukrinis diabetas, kvėpavimo bei širdies veiklos sutrikimai dažnai užklumpa esančius šalia mūsų. Daugelio ikihospitalinių mirčių ir sunkių traumų pasekmių būtų galima išvengti, jeigu pagalbą nukentėjusiesiems suteiktų asmenys, turintys pirmosios pagalbos žinių pagrindus.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. V-69 numatyta, jog kai kurių profesijų darbuotojai įgyti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimus.

Darbdavys privalo pasirūpinti, kad juos bei atitinkamų žinių bei įgūdžių turėtų:
• statutiniai valstybės tarnautojai;
• švietimo, kultūros, sporto, apgyvendinimo, gelbėjimo tarnybų bei sveikatingumo paslaugas teikiantys darbuotojai;
• visų rūšių ir kategorijų transporto priemonių vairuotojai;
• asmenys, kurių veikla susijusi su ginklais;
• darbuotojai, dirbantys kenksmingų veiksnių aplinkoje ir pavojingus darbus;
• geležinkelio, oro ir vandens transporto, ryšių objektų, kelių priežiūros darbuotojai;
• darbo saugos ir sveikatos tarnybų specialistai.

Teisingas pirmosios pagalbos suteikimas gali išgelbėti savo, artimo žmogaus ar sužalotojo gyvybę, sumažinti kančias. Pirmoji pagalba nėra sudėtinga, todėl ją teikti gali kiekvienas.

Kaune, Žemaičių pl. 37, įsikūrusi VŠĮ „Naujosios klinikos“ medikai padės išmokti ar patobulinti įgūdžius kaip teikti pirmąją medicinos pagalbą ir žinoti pagrindines jos taisykles.

Nelaimės akimirką galbūt Jūs vienintelis tapsite viltimi. Nedvejodamas ištieskite pagalbos ranką ir kažkam išgelbėkite gyvybę!